Újdonságok

          • Polgármesteri díj 2026

          • 2026. június 19-én került sor Rimaszombat város legeredményesebb tanulóinak elismerésére, a Polgármesteri díjak átadására.

            Mács Arina Sára, iskolánk kilencedikes tanulója is ebben a megtiszteltetésben részesült.

            Arina sokoldalú tehetség, aki a tanuláshoz, munkához való hozzáállásával nemcsak tanárai, de diáktársai elismerését is kivívta. Szorgalmas, megbízható tanuló. Fáradságot nem ismerve, kitartóan készül a tanulmányi-és szavalóversenyekre. Tanulmányi eredményei alapiskolás évei alatt folyamatosan kitűnőek voltak, ezért rendszeresen igazgatói dicséretben részesült.

            Állandó résztvevője a Tompa Mihály Országos Szavalóverseny döntőjének, illetve anyanyelvi vetélkedőknek és olvasóversenyeknek is, ahol csapatával mindig az élmezőnyben végzett. Érdeklődik a történelem iránt, de a sportok is közel állnak hozzá.

            Legkiemelkedőbb eredményeit a Tompa Mihály Országos Verseny döntőin érte el, 2024-ben arany sávos 1. helyezett volt, 2025-ben és 2026-ban ezüst sávos besorolást szerzett.

            Kiváló eredményekkel büszkélkedhet a csapatversenyekben is. A legnagyobb sikerei közé tartozik a Katedra Irodalomversenyen elért országos 2. és 3. helyezés.

            Az Anyanyelvi játékok – játékos anyanyelv elnevezésű vetélkedő nemzetközi döntőjén csapata a 2. helyen végzett.

            A Dobré slovo szlovák nyelvű szavalóverseny rendszeres résztvevője volt. Várostörténeti vetélkedőn csapatával az 1.helyen végzett.

            Arina a Diákparlament aktív tagja, az iskolai rendezvények állandó szervezője és résztvevője, a SuliTV munkatársa. A rábízott feladatokat határidőre, precízen végzi el. Szívesen dolgozik a közösségért, és gyakran vállal plusz teendőket az iskolai életben.

            Szabadidejét aktívan tölti – sportol, lelkes focirajongó, szeret kirándulni, az olvasás szerelmese.

            Arina példamutató, szorgalmas diák. Az iskolájáért, a közösségért mindig tettre kész. A Polgármesteri Díj sokéves szorgalmas munkájának méltó elismerése.

          • Kiváló országos eredmény 🥈

          • Május 14-én került sor a Dobré slovo-Jó szó szlovák nyelvű szavalóverseny országos döntőjére a komaromi Selye János Gimnáziumban. Iskolánkat három tanuló képviselte - Madarász Márk(6.A),Szőke Bence (7.A) es Suchajda Noémi (8.A). Tanulóinknak köszönjük a felkészülésbe fektetett munkájukat. 

            Szőke Bencének külön gratulálunk az elért országos 2.helyezéshez.👏

          • Elsősegélynyújtás az alsó tagozaton

          • Az OŽaZ keretén belül az alsó tagozatos tanulók egy érdekes és tanulságos egészségvédelmi előadáson vettek részt, amelyet a rozsnyói egészségügyi középiskola diákjai és tanárai biztosítottak. A gyerekek megismerkedhettek a különböző sérülések szakszerű ellátásával, valamint hasznos tanácsokat kaptak arról, hogyan segíthetnek vészhelyzetben, és miként menthetnek életet a gyors és helyes beavatkozással. Az előadás élményszerű formában bővítette a tanulók ismereteit az egészségvédelem és az elsősegélynyújtás területén.

          • Szép eredmények a RoboSum és RoboCross versenyeken

          • Június 8-án tanulóink eredményesen szerepeltek a füleki RoboSum versenyen, ahol összesen 27 alap- és középiskolás csapat mérte össze tudását. Kulha Benjamin és Šilling Ádám a 15., míg Molnár Tamás és Ádám Péter párosa a 20. helyen végzett.

            A RoboCross versenyszámban 11 csapat indult. Tanulóink ebben a kategóriában is becsülettel helytálltak.

            A versenyek során a résztvevők felkészültségről, kitartásról és sportszerű hozzáállásról tettek tanúbizonyságot. Sok sikert a továbbiakban!

          • 🍃 Látogatóban a Murányi-fennsíkon 🍃

          • Iskolánk 2.a, 3.a és 3.b osztályos tanulói június 11-én, a szép időjárásban bízva, a Murányi- fennsík felé vették az útjukat. Az időjárás végül is kegyes volt hozzánk, gyönyörű kirándulóidőnk lett.Első úti célunk a „Sysľovisko” park volt. A gyerekek nagy örömére rengeteg apró ürge bújt elő aznap finomságokra várva. Szinte hemzsegett tőlük a mező! A gyerekek nem bírtak betelni velük. Nagy volt az öröm, amikor egy-két bátor kis jószág a tenyerükből evett! Sőt, némelyik még a gyerkőcök ruhájára is felmászott!Amikor elfogyott az utolsó répakarika is, az “Obrovisko” park felé vettük az utunkat. Itt a gyerekekkel bebarangoltuk a kisállatkertet. Megetettünk és megsimogattunk minden állatkát, megcsodáltuk a fából készült óriásokat, bebújtunk az összes kis házikóba, végül a játszótér mellett megebédeltünk, majd jöhetett a játék!Útban az autóbusz felé azért még meg kellett állni valami kis emléket venni! 🤣 Kellemesen elfáradva, élményekkel telve indultunk vissza Rimaszombatba! Felejthetetlen nap volt! 😊

          • Élet- és egészségvédelem az alsó tagozaton

          • Az OŽaZ (Az élet- és egészségvédelem) keretén belül az alsó tagozatos tanulók pénteken kisétáltak a városkertbe. A program célja a gyermekek helyes közlekedésre nevelése, valamint a természet és az egészség védelmének tudatosítása volt. A tanulók hasznos és élményekben gazdag délelőttöt töltöttek a szabadban. Természetesen a szabad játék és fagyizás sem maradhatott el.

          • 2. Lego-nap

          • Az idei iskolai év egyik várva várt eseménye a 2. Lego-nap volt. Íme néhány kép az igazán színes, játékos, kreatív napról:

          • Sikerek a RobotDrón versenyen

          • A múlt héten első alkalommal rendezték meg a RobotDrón versenyt Füleken, ahol a háromfős csapatok három versenyszámban – robot akadálypályán, drón akadálypályán és drónfociban – mérhették össze tudásukat.

            Molnár Tamás, Šilling Ádám és Telek Damian István csapata a drón akadálypályán 3. helyezést ért el, összesítésben pedig a 4. helyen végeztek.

            Molnár Lilien, Farkas Barnabás és Jeriga Viktória összesítésben az 5. helyet szerezték meg, míg Gyurán Dániel, Dohnányi Viktor és Péntek Noel csapata a 11. helyen zárta a versenyt. A szép eredményekhez szívből gratulálunk!

          • Gyere a suliba iskolatáska nélkül, de hozd el a könyveidet!

          • A TMAI 1.táskanélküli napja nagy sikert aratott a diákok körében. A Diákparlament által meghirdetett nap feltétele az volt, hogy iskolatáskán kívül szinte bármiben hozhatják a gyerekek a könyveiket, tanszereiket. A kreativitásuknak semmi sem szabott határt. Nagyon jól szórakoztunk! Íme egy kis ízelítő

          • Éremeső a járási atlétikai versenyen

          • Június 3-án rendezték meg a járási atlétikai versenyt a Š. M. Daxnera Alapiskola szervezésében, amelyen iskolánk 18 tanulóval képviseltette magát. Versenyzőink a fiatalabb és az idősebb korosztályban egyaránt rajthoz álltak. Diákjaink 60 méteres sprintben, távolugrásban, távfutásban, 2 kg-os labdadobásban, valamint váltófutásban mérték össze erejüket. Tanulóink kiemelkedő lelkesedéssel és példamutató sportszerűséggel versenyeztek, aminek köszönhetően csapatunk összesen nyolc éremmel zárta a viadalt.

            Kiemelkedő eredményeink:

            Molnár Lilien (8.A) – távolugrás: 1. hely, labdadobás: 2. hely

            • Leczó Regina (7.B) – labdadobás: 1. hely

            • Berki Erik (7.B) – 60 m-es futás: 2. hely

            • Péter Alex Kristóf (7.A) – labdadobás: 2. hely

            • Kulha Benjamin (9.A) – 1000 m-es futás: 2. hely

            • 4x300 m-es fiú váltófutás (idősebbek) – 3. hely: Kulha Benjamin, Danyi Noel, Molnár Tomáš, Reiter Bence István

            • 4x300 m-es fiú váltófutás (fiatalabbak) – 3. hely: Berki Erik, Molnár Štefan, Péter Alex Kristóf, Dávid Máté

            Minden résztvevőnek szívből gratulálunk a kiváló teljesítményhez, és köszönjük, hogy sikeres szereplésükkel öregbítették iskolánk hírnevét!

            Iskolánk indulói voltak a versenyen:

            Szaniszlóová Szilárda, Bošaová Gabriella, Feischaker Lucia, Petruszová Gréta, Jerigová Viktória, Molnár Lilien, Szárazová Andrea, Leczó Regina, Bődová Réka, Kulha Benjamin, Reiter Bence István, Simon Miklós, Danyi Noel, Molnár Tomáš, Péter Alex Kristóf, Berki Erik, Dávid Máté, Molnár Štefan.

          • Drónfoci és robotika – élmény és tanulás egyben

          • Csütörtökön diákjaink egy igazán különleges délelőtti programon vehettek részt, amikor a Füleki Gimnázium négy tanulója Tomolya Róbert vezetésével interaktív workshopot tartott. A 7–9. osztályosok kipróbálhatták a drónfocit Skykick Evo eszközökkel, megtapasztalva az irányítás izgalmát, miközben Spike robotokat is programoztak. A foglalkozás végig lendületes és inspiráló hangulatban zajlott – remekül ötvözve a technológiát, a csapatmunkát és a játékos tanulást.

          • Gyereknap az alsó tagozaton

          • Vidám és élményekben gazdag gyereknapot tölthettek együtt az alsó tagozatos tanulók. A programok között szerepelt taekwondo-bemutató, izgalmas kísérletezés, valamint a rovásírás megismerése és kipróbálása. A tornateremben mini Exatlon várta a mozgást kedvelő gyerekeket.A jó hangulathoz a popcorn és a vattacukor is hozzájárult, amelyek nagy sikert arattak a tanulók körében.Köszönjük a szervezőknek, a szponzoroknak és az előadóknak, hogy felejthetetlen élményekkel ajándékozták meg gyermekeinket! 😊🎉

          • KEDVES MINDENKI!

          • Pénteken (június 5.) TÁSKANÉLKÜLI NAPOT tartunk, ami NEM azt jelenti, hogy otthon hagyod a tanszereidet, hanem AZT, hogy NEM az iskolatáskádba pakolsz, hanem valami ötletes megoldást találsz.

            Pl.: Tesco szatyor, szennyeskosár, fazék, stb.

            Légy KREATÍV!!!

            Diákparlament

          • XXX. GYERMEK FOLKLÓRFESZTIVÁL

          • Ismét a feledi kultúrház adott otthont a hagyományt kedvelő és éltető gyermekcsoportoknak. Az idei téma a pásztorkodás volt. A résztvevők megismerkedtek a rétek, mezők emberével, annak szokásaival, életvitelével. Kezükbe fogták munkaeszközeit, használati tárgyait. Kipróbálták táncát és meghallgatták azokat a dalokat, melyekkel magát és leghűségesebb társát, kutyáját szórakoztatta legeltetés közben. Egyet meg is tanultak. Láttak és megszólalni is hallottak érdekes hangszereket. Az Aranyszőrű bárány c. mesefeldolgozás pedig mosolyt, olykor hangos nevetést váltott ki mindenkiből. Egy felhőtlen szórakozást hozó napot töltöttünk ismét együtt. Köszönjük a szervezőknek.

          • Látogatás az Ekorelax miniállatkertben

          • Május 13-án az 5.A osztály, május 20-án pedig a 9.A és a 7.B osztály látogatást tett a rimaszombati Ekorelax központban. A tanulók egy különleges miniállatkerttel ismerkedhettek meg, ahol számos egzotikus és érdekes állatfajt láthattak testközelből.

            A bemutató során megfigyelhették többek között a törpe kajmánt, a gekkókat, a madárpókot, a leguánt, valamint az óriáscsótányokat is. Nagy sikert arattak a különféle papagájok, köztük egy beszélő ara, amely különleges élményt nyújtott a diákok számára. Emellett a tanulók találkozhattak csincsillákkal, nutriákkal, nyulakkal, egerekkel, különféle teknősökkel és laboratóriumi patkányokkal is.

            A program egyik legérdekesebb része az óriáskígyók bemutatása volt. A diákok nemcsak megfigyelhették ezeket a fojtogató kígyókat, hanem néhányukat kézbe is vehették és megsimogathatták, ami még élményszerűbbé tette a látogatást.

            A foglalkozás során bemutatásra került az is, hogyan vedlenek ezek a különleges állatok. Ez az élő bemutató segített a tanulóknak jobban megérteni az állatok életét és a környezethez való alkalmazkodásukat.

            A látogatás minden résztvevő számára maradandó élményt nyújtott és hozzájárult a természet és az állatok iránti érdeklődésük elmélyítéséhez.

          • 📚🏆 „OLVASTUNK, LÁTTUNK, GYŐZTÜNK” – a Katedra Irodalomverseny eredményei 🏆📚

          • „A könyvet mindig ketten alkotják: az író, aki írta, s az olvasó, aki olvassa.”✍️ – Kosztolányi Dezső

            Kitartás , alázat , kőkemény 10 hónapos munka , memorizálás és csapatmunka – „csak” ennyi a receptje az eredményeinknek.

            🎉A Katedra Irodalomverseny döntőjén elért eredményeink:

            🥈 2. hely: Leczó Regina, Jeriga Viktória, Danyi Noel

            🥉 3. hely: Reiter Bence István, Molnár Tamás, Kulha Benjamin

            🏅 6. hely: Komlósy Réka, Takács Zoltán, Fodor Olivér

            🏅 7. hely: Molnár Lilien, Nagy Noémi, Farkas Barnabás

            👏 Szívből gratulálunk minden versenyzőnknek, és köszönjük a felkészülés során végzett kitartó munkát!

          • Irodalmi Gömör

          • Újra megrendezésre került a Dobšinský nyomában címet viselő programsorozatunk. Idén május 14.-15.-én valósult meg, az 5.A és a 6.A osztály tanulói számára. Ezeken a napokon a nagy mesegyűjtő meséivel foglalkoztak. Az első útjuk a könyvtárba vezetett,ahol megismerkedtek Dobšinský életével. Ezt követően egy rendhagyó, a modern kornak megfelelő QR kódos feladatsort oldottak meg. Miután visszatértek az osztályukba, Mesekvízekben mérték össze mesetudásukat a 3 és 4 fős csapatok. A következő nap is élményekben volt gazdag. Látogatást tettek az első szlovák gimnáziumba,mely Rőcén található. Belecseppentek a régi iskolás életbe,amikor nem is volt olyan egyszerű iskolásnak lenni.

            Diákjaink ismét új ismeretekkel és élményekkel gazdagodtak ezeken a napokon is.

          • Súťaž mladých záchranárov civilnej ochrany / Polgári védelem fiatal mentőinek versenye

          • Május 14-én tanulóink részt vettek a Nyústyán (Hnúšťa) megrendezett „Okresné kolo súťaže Mladých záchranárov civilnej ochrany Hnúšťa 2026” elnevezésű verseny járási fordulóján.

            Iskolánkat Jeriga Viktória (7.B), Bőd Réka (7.A), Molnár Tamás (9.A) és Kulha Benjamin (9.A) képviselte.

            A versenyen a Rimaszombati járás 15 iskolájának 20 négytagú csapata mérte össze tudását. A csapatok összetétele két fiúból és két lányból állt. Tanulóink a középmezőnyben végeztek.

            A közel másfél kilométeres versenypályán hat feladatállomás várta a résztvevőket: polgári védelem, légpuskás lövészet, elsősegélynyújtás, kisebb tüzek oltása, tereptájékozódás, valamint a természetben való túlélési ismeretek. A megmérettetés célja a tanulók elméleti tudásának felmérése és gyakorlati készségeinek fejlesztése volt az élet- és egészségvédelem területén. Az itt megszerzett ismeretek és tapasztalatok a jövőben kiemelten fontos szerepet játszhatnak a különböző rendkívüli helyzetek kezelésében.

          • 📚➕ Katedra Matematikaverseny – országos döntő ➕📚

          • 2026.május 7-én rendezték meg Dunaszerdahelyen a Katedra Matematikaverseny országos döntőjét.

            A verseny hosszú hónapokon át tartó megmérettetés volt: a tanulók először egy négyfordulós levelező szakaszban bizonyíthatták tudásukat, majd a legeredményesebbek meghívást kaptak a márciusi elődöntőre.

            Az elődöntőből már csak a legkiválóbb matematikusok juthattak tovább, így a döntőbe kerülés önmagában is hatalmas sikernek számított.

            Iskolánk négy tanulója kitartó felkészülésének és szorgalmas munkájának köszönhetően egészen a döntőig jutott, ahol méltón képviselték iskolánkat:

            👏 Ádám Péter – I. díj / 3. hely

            👏 Molnár Lilien – III. díj / 11. hely

            👏 Farkas Barnabás és Lali András Damian – sikeres megoldók

            Szívből gratulálunk minden résztvevőnek, és további sok sikert kívánunk! 🍀

    • Kapcsolatok

      • Základná škola Mihálya Tompu s vyučovacím jazykom maďarským - Tompa Mihály Alapiskola, Šrobárova 11/12, Rimavská Sobota - Rimaszombat
      • +421 47 56 24 432
      • +421 915 968 785 - {#11662}
        +421 908 906 145 - {#7657}
      • Šrobárova 11/12
        97901 Rimavská Sobota
        Slovakia
      • +421 917 538 435
      • +421 47 56 49 216
        +421 907 859 173 - {#7657}
        Novomeského 2070/11A
    • Bejelentkezés