2026. június 19-én került sor Rimaszombat város legeredményesebb tanulóinak elismerésére, a Polgármesteri díjak átadására.
Mács Arina Sára, iskolánk kilencedikes tanulója is ebben a megtiszteltetésben részesült.
Arina sokoldalú tehetség, aki a tanuláshoz, munkához való hozzáállásával nemcsak tanárai, de diáktársai elismerését is kivívta. Szorgalmas, megbízható tanuló. Fáradságot nem ismerve, kitartóan készül a tanulmányi-és szavalóversenyekre. Tanulmányi eredményei alapiskolás évei alatt folyamatosan kitűnőek voltak, ezért rendszeresen igazgatói dicséretben részesült.
Állandó résztvevője a Tompa Mihály Országos Szavalóverseny döntőjének, illetve anyanyelvi vetélkedőknek és olvasóversenyeknek is, ahol csapatával mindig az élmezőnyben végzett. Érdeklődik a történelem iránt, de a sportok is közel állnak hozzá.
Legkiemelkedőbb eredményeit a Tompa Mihály Országos Verseny döntőin érte el, 2024-ben arany sávos 1. helyezett volt, 2025-ben és 2026-ban ezüst sávos besorolást szerzett.
Kiváló eredményekkel büszkélkedhet a csapatversenyekben is. A legnagyobb sikerei közé tartozik a Katedra Irodalomversenyen elért országos 2. és 3. helyezés.
Az Anyanyelvi játékok – játékos anyanyelv elnevezésű vetélkedő nemzetközi döntőjén csapata a 2. helyen végzett.
A Dobré slovo szlovák nyelvű szavalóverseny rendszeres résztvevője volt. Várostörténeti vetélkedőn csapatával az 1.helyen végzett.
Arina a Diákparlament aktív tagja, az iskolai rendezvények állandó szervezője és résztvevője, a SuliTV munkatársa. A rábízott feladatokat határidőre, precízen végzi el. Szívesen dolgozik a közösségért, és gyakran vállal plusz teendőket az iskolai életben.
Szabadidejét aktívan tölti – sportol, lelkes focirajongó, szeret kirándulni, az olvasás szerelmese.
Arina példamutató, szorgalmas diák. Az iskolájáért, a közösségért mindig tettre kész. A Polgármesteri Díj sokéves szorgalmas munkájának méltó elismerése.