Újdonságok

          • Ezüstsávos siker az Öko-logika verseny döntőjén

          • Iskolánk 7.A osztályából három tanuló – Bőd Réka, Lali Damian és Juhász Levente - vett részt az ÖKO-LOGIKA csapatversenyen, amelynek döntőjét az SZMPSZ szervezte meg Komáromban.

            A rangos megmérettetésen tanulóink kiválóan helytálltak, és munkájuk eredményeként ezüstsávos helyezést értek el. A verseny során a résztvevők számos érdekes és kreatív feladatot oldottak meg, amelyek nemcsak tudásukat tették próbára, hanem tovább mélyítették környezettudatos szemléletüket is.

            A döntő remek lehetőséget biztosított arra, hogy diákjaink új ismeretekkel gazdagodjanak, miközben felejthetetlen élményekkel tértek haza. A verseny ismét rámutatott arra, hogy a környezettudatos gondolkodás és a fenntartható életmód kialakítása kiemelten fontos, hiszen ezek az egészséges élet alapfeltételei is egyben.

            Gratulálunk tanulóinknak a szép eredményhez, és további sok sikert kívánunk nekik!

          • CSALÁDI DÉLUTÁN

          • Az utolsó tanítási napok egyikén

            a 3. a osztály tanulói egy vidám, pörgős évzáró műsorral köszöntötték szüleiket, nagyszüleiket és a meghívott vendégeket. A gyerekek felszabadultan, fesztelenül mutatták meg, mire képesek. A közönség kiválóan szórakozott. Végül a felnőtt családtagok is gyermeki lélekkel vetették bele magukat a közös játékba. Öröm és jókedv hatotta át ezt a délutánt. Köszönjük minden kedves résztvevőnek.

          • Föld napja iskolánkban

          • Április 28-án ünnepeltük iskolánkon a Föld napját, amely világszerte a környezetvédelemre és a fenntartható életmód fontosságára hívja fel a figyelmet. E jeles nap célja, hogy ráébresszen bennünket: bolygónk védelme közös felelősségünk, és mindannyian tehetünk környezetünk megóvásáért a mindennapokban is.Iskolánk tanulói projektnap keretében játékos, ugyanakkor gondolatébresztő feladatokon keresztül ismerkedtek meg a környezettudatos életmód lehetőségeivel, valamint az Öko-logika versenyen részt vevő csapat mutatta be projektjét.

            A projektnap főbb témái voltak:

            1. Műanyag-szennyezés - „Tengeri világ“ készítése műanyagokból

            2. Szemétgazdálkodás - „Mi hová tartozik?“ (szelektív szemétgyűjtés verseny)

            3. A biodiverzitás elvesztése – méhhotel készítés, virágültetés

            4. Az erdei ökoszisztéma minőségének csökkenése, pusztulása - plakát készítés

            5. Fenntartható életmód - környezettudatosság, energiacsökkentés, hulladékcsökkentés - „Egy műanyag palack élete“

            6. Fenntartható termelés - „Divatipar, fastfashion vagyis egy trikó élete“ (ruhacsere program).

          • XVI. Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny országos döntő- kiemelt arany minősítés 🥇

          • Idén is megrendezésre került Gombaszögön az Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny országos döntője. Iskolánkat a 2. kategóriában Pásztor Apollónia és Fodor Olivér képviselte.

            A kitartó felkészülés, a szorgalmas munka és a népmesék iránti szeretet meghozta gyümölcsét:

            👉Pásztor Apollónia - 🥇kiemelt arany minősítést szerzett;

            👉 Fodor Olivér - 🥈ezüst minősítést szerzett.

            Szívből gratulálunk kimagasló teljesítményükhöz!A verseny kiváló alkalmat teremtett arra, hogy a résztvevők megmutassák előadói tehetségüket, valamint elmélyítsék kapcsolatukat a népi hagyományokkal. Diákjaink magabiztos, élményszerű előadásukkal a közönséget és a zsűrit egyaránt lenyűgözték. Büszkék vagyunk tanulóink sikerére, akik eredményükkel méltón képviselték iskolánkat.

          • Polgármesteri díj 2026

          • 2026. június 19-én került sor Rimaszombat város legeredményesebb tanulóinak elismerésére, a Polgármesteri díjak átadására.

            Mács Arina Sára, iskolánk kilencedikes tanulója is ebben a megtiszteltetésben részesült.

            Arina sokoldalú tehetség, aki a tanuláshoz, munkához való hozzáállásával nemcsak tanárai, de diáktársai elismerését is kivívta. Szorgalmas, megbízható tanuló. Fáradságot nem ismerve, kitartóan készül a tanulmányi-és szavalóversenyekre. Tanulmányi eredményei alapiskolás évei alatt folyamatosan kitűnőek voltak, ezért rendszeresen igazgatói dicséretben részesült.

            Állandó résztvevője a Tompa Mihály Országos Szavalóverseny döntőjének, illetve anyanyelvi vetélkedőknek és olvasóversenyeknek is, ahol csapatával mindig az élmezőnyben végzett. Érdeklődik a történelem iránt, de a sportok is közel állnak hozzá.

            Legkiemelkedőbb eredményeit a Tompa Mihály Országos Verseny döntőin érte el, 2024-ben arany sávos 1. helyezett volt, 2025-ben és 2026-ban ezüst sávos besorolást szerzett.

            Kiváló eredményekkel büszkélkedhet a csapatversenyekben is. A legnagyobb sikerei közé tartozik a Katedra Irodalomversenyen elért országos 2. és 3. helyezés.

            Az Anyanyelvi játékok – játékos anyanyelv elnevezésű vetélkedő nemzetközi döntőjén csapata a 2. helyen végzett.

            A Dobré slovo szlovák nyelvű szavalóverseny rendszeres résztvevője volt. Várostörténeti vetélkedőn csapatával az 1.helyen végzett.

            Arina a Diákparlament aktív tagja, az iskolai rendezvények állandó szervezője és résztvevője, a SuliTV munkatársa. A rábízott feladatokat határidőre, precízen végzi el. Szívesen dolgozik a közösségért, és gyakran vállal plusz teendőket az iskolai életben.

            Szabadidejét aktívan tölti – sportol, lelkes focirajongó, szeret kirándulni, az olvasás szerelmese.

            Arina példamutató, szorgalmas diák. Az iskolájáért, a közösségért mindig tettre kész. A Polgármesteri Díj sokéves szorgalmas munkájának méltó elismerése.

          • Kiváló országos eredmény 🥈

          • Május 14-én került sor a Dobré slovo-Jó szó szlovák nyelvű szavalóverseny országos döntőjére a komaromi Selye János Gimnáziumban. Iskolánkat három tanuló képviselte - Madarász Márk(6.A),Szőke Bence (7.A) es Suchajda Noémi (8.A). Tanulóinknak köszönjük a felkészülésbe fektetett munkájukat. 

            Szőke Bencének külön gratulálunk az elért országos 2.helyezéshez.👏

          • Elsősegélynyújtás az alsó tagozaton

          • Az OŽaZ keretén belül az alsó tagozatos tanulók egy érdekes és tanulságos egészségvédelmi előadáson vettek részt, amelyet a rozsnyói egészségügyi középiskola diákjai és tanárai biztosítottak. A gyerekek megismerkedhettek a különböző sérülések szakszerű ellátásával, valamint hasznos tanácsokat kaptak arról, hogyan segíthetnek vészhelyzetben, és miként menthetnek életet a gyors és helyes beavatkozással. Az előadás élményszerű formában bővítette a tanulók ismereteit az egészségvédelem és az elsősegélynyújtás területén.

          • Szép eredmények a RoboSum és RoboCross versenyeken

          • Június 8-án tanulóink eredményesen szerepeltek a füleki RoboSum versenyen, ahol összesen 27 alap- és középiskolás csapat mérte össze tudását. Kulha Benjamin és Šilling Ádám a 15., míg Molnár Tamás és Ádám Péter párosa a 20. helyen végzett.

            A RoboCross versenyszámban 11 csapat indult. Tanulóink ebben a kategóriában is becsülettel helytálltak.

            A versenyek során a résztvevők felkészültségről, kitartásról és sportszerű hozzáállásról tettek tanúbizonyságot. Sok sikert a továbbiakban!

          • 🍃 Látogatóban a Murányi-fennsíkon 🍃

          • Iskolánk 2.a, 3.a és 3.b osztályos tanulói június 11-én, a szép időjárásban bízva, a Murányi- fennsík felé vették az útjukat. Az időjárás végül is kegyes volt hozzánk, gyönyörű kirándulóidőnk lett.Első úti célunk a „Sysľovisko” park volt. A gyerekek nagy örömére rengeteg apró ürge bújt elő aznap finomságokra várva. Szinte hemzsegett tőlük a mező! A gyerekek nem bírtak betelni velük. Nagy volt az öröm, amikor egy-két bátor kis jószág a tenyerükből evett! Sőt, némelyik még a gyerkőcök ruhájára is felmászott!Amikor elfogyott az utolsó répakarika is, az “Obrovisko” park felé vettük az utunkat. Itt a gyerekekkel bebarangoltuk a kisállatkertet. Megetettünk és megsimogattunk minden állatkát, megcsodáltuk a fából készült óriásokat, bebújtunk az összes kis házikóba, végül a játszótér mellett megebédeltünk, majd jöhetett a játék!Útban az autóbusz felé azért még meg kellett állni valami kis emléket venni! 🤣 Kellemesen elfáradva, élményekkel telve indultunk vissza Rimaszombatba! Felejthetetlen nap volt! 😊

          • Élet- és egészségvédelem az alsó tagozaton

          • Az OŽaZ (Az élet- és egészségvédelem) keretén belül az alsó tagozatos tanulók pénteken kisétáltak a városkertbe. A program célja a gyermekek helyes közlekedésre nevelése, valamint a természet és az egészség védelmének tudatosítása volt. A tanulók hasznos és élményekben gazdag délelőttöt töltöttek a szabadban. Természetesen a szabad játék és fagyizás sem maradhatott el.

          • 2. Lego-nap

          • Az idei iskolai év egyik várva várt eseménye a 2. Lego-nap volt. Íme néhány kép az igazán színes, játékos, kreatív napról:

          • Sikerek a RobotDrón versenyen

          • A múlt héten első alkalommal rendezték meg a RobotDrón versenyt Füleken, ahol a háromfős csapatok három versenyszámban – robot akadálypályán, drón akadálypályán és drónfociban – mérhették össze tudásukat.

            Molnár Tamás, Šilling Ádám és Telek Damian István csapata a drón akadálypályán 3. helyezést ért el, összesítésben pedig a 4. helyen végeztek.

            Molnár Lilien, Farkas Barnabás és Jeriga Viktória összesítésben az 5. helyet szerezték meg, míg Gyurán Dániel, Dohnányi Viktor és Péntek Noel csapata a 11. helyen zárta a versenyt. A szép eredményekhez szívből gratulálunk!

          • Gyere a suliba iskolatáska nélkül, de hozd el a könyveidet!

          • A TMAI 1.táskanélküli napja nagy sikert aratott a diákok körében. A Diákparlament által meghirdetett nap feltétele az volt, hogy iskolatáskán kívül szinte bármiben hozhatják a gyerekek a könyveiket, tanszereiket. A kreativitásuknak semmi sem szabott határt. Nagyon jól szórakoztunk! Íme egy kis ízelítő

          • Éremeső a járási atlétikai versenyen

          • Június 3-án rendezték meg a járási atlétikai versenyt a Š. M. Daxnera Alapiskola szervezésében, amelyen iskolánk 18 tanulóval képviseltette magát. Versenyzőink a fiatalabb és az idősebb korosztályban egyaránt rajthoz álltak. Diákjaink 60 méteres sprintben, távolugrásban, távfutásban, 2 kg-os labdadobásban, valamint váltófutásban mérték össze erejüket. Tanulóink kiemelkedő lelkesedéssel és példamutató sportszerűséggel versenyeztek, aminek köszönhetően csapatunk összesen nyolc éremmel zárta a viadalt.

            Kiemelkedő eredményeink:

            Molnár Lilien (8.A) – távolugrás: 1. hely, labdadobás: 2. hely

            • Leczó Regina (7.B) – labdadobás: 1. hely

            • Berki Erik (7.B) – 60 m-es futás: 2. hely

            • Péter Alex Kristóf (7.A) – labdadobás: 2. hely

            • Kulha Benjamin (9.A) – 1000 m-es futás: 2. hely

            • 4x300 m-es fiú váltófutás (idősebbek) – 3. hely: Kulha Benjamin, Danyi Noel, Molnár Tomáš, Reiter Bence István

            • 4x300 m-es fiú váltófutás (fiatalabbak) – 3. hely: Berki Erik, Molnár Štefan, Péter Alex Kristóf, Dávid Máté

            Minden résztvevőnek szívből gratulálunk a kiváló teljesítményhez, és köszönjük, hogy sikeres szereplésükkel öregbítették iskolánk hírnevét!

            Iskolánk indulói voltak a versenyen:

            Szaniszlóová Szilárda, Bošaová Gabriella, Feischaker Lucia, Petruszová Gréta, Jerigová Viktória, Molnár Lilien, Szárazová Andrea, Leczó Regina, Bődová Réka, Kulha Benjamin, Reiter Bence István, Simon Miklós, Danyi Noel, Molnár Tomáš, Péter Alex Kristóf, Berki Erik, Dávid Máté, Molnár Štefan.

          • Drónfoci és robotika – élmény és tanulás egyben

          • Csütörtökön diákjaink egy igazán különleges délelőtti programon vehettek részt, amikor a Füleki Gimnázium négy tanulója Tomolya Róbert vezetésével interaktív workshopot tartott. A 7–9. osztályosok kipróbálhatták a drónfocit Skykick Evo eszközökkel, megtapasztalva az irányítás izgalmát, miközben Spike robotokat is programoztak. A foglalkozás végig lendületes és inspiráló hangulatban zajlott – remekül ötvözve a technológiát, a csapatmunkát és a játékos tanulást.

          • Gyereknap az alsó tagozaton

          • Vidám és élményekben gazdag gyereknapot tölthettek együtt az alsó tagozatos tanulók. A programok között szerepelt taekwondo-bemutató, izgalmas kísérletezés, valamint a rovásírás megismerése és kipróbálása. A tornateremben mini Exatlon várta a mozgást kedvelő gyerekeket.A jó hangulathoz a popcorn és a vattacukor is hozzájárult, amelyek nagy sikert arattak a tanulók körében.Köszönjük a szervezőknek, a szponzoroknak és az előadóknak, hogy felejthetetlen élményekkel ajándékozták meg gyermekeinket! 😊🎉

          • KEDVES MINDENKI!

          • Pénteken (június 5.) TÁSKANÉLKÜLI NAPOT tartunk, ami NEM azt jelenti, hogy otthon hagyod a tanszereidet, hanem AZT, hogy NEM az iskolatáskádba pakolsz, hanem valami ötletes megoldást találsz.

            Pl.: Tesco szatyor, szennyeskosár, fazék, stb.

            Légy KREATÍV!!!

            Diákparlament

          • XXX. GYERMEK FOLKLÓRFESZTIVÁL

          • Ismét a feledi kultúrház adott otthont a hagyományt kedvelő és éltető gyermekcsoportoknak. Az idei téma a pásztorkodás volt. A résztvevők megismerkedtek a rétek, mezők emberével, annak szokásaival, életvitelével. Kezükbe fogták munkaeszközeit, használati tárgyait. Kipróbálták táncát és meghallgatták azokat a dalokat, melyekkel magát és leghűségesebb társát, kutyáját szórakoztatta legeltetés közben. Egyet meg is tanultak. Láttak és megszólalni is hallottak érdekes hangszereket. Az Aranyszőrű bárány c. mesefeldolgozás pedig mosolyt, olykor hangos nevetést váltott ki mindenkiből. Egy felhőtlen szórakozást hozó napot töltöttünk ismét együtt. Köszönjük a szervezőknek.

    • Kapcsolatok

      • Základná škola Mihálya Tompu s vyučovacím jazykom maďarským - Tompa Mihály Alapiskola, Šrobárova 11/12, Rimavská Sobota - Rimaszombat
      • +421 47 56 24 432
      • +421 915 968 785 - {#11662}
        +421 908 906 145 - {#7657}
      • Šrobárova 11/12
        97901 Rimavská Sobota
        Slovakia
      • +421 917 538 435
      • +421 47 56 49 216
        +421 907 859 173 - {#7657}
        Novomeského 2070/11A
    • Bejelentkezés