A Tompa Mihály Alapiskola diákjai az „Astrostem is cool!” Erasmus+ projekt keretén belül virtuálisan Lengyelországba látogattak.
A márciusi török online találkozó után tanulóink 2021. november 29. és december 3. között részt vettek a következő online találkozón Lengyelországban, amely a lengyel Szkola Podstawowa w Pasiekach iskola által került megrendezésre. A projekt partneriskolái Bulgária, Lengyelország, Szlovákia, Olaszország és Törökország.
A virtuális találkozón iskolánkat 10 tanuló és 2 tanár képviselte. A találkozón részt vevő tanulók bemutatták az iskoláikat, városaikat és országaikra jellemző természeti és kulturális értékeiket. A tanároknak lehetőségük volt megosztani egymással a természettudományi, matematikai és számítástechnikai területen szerzett tapasztalataikat.
Csapatunknak számos izgalmas élményben volt része a hét folyamán. Mateusz Pitura FME mérnök előadást tartott a Mars kutatásáról, az Új Technológiai Műszaki Főiskola hallgatói előadásukban a jövő szakmáiról, a robotokról és a szoftverekről számoltak be, így diákjaink új ismereteket szerezhettek. Milena Ratajczak csillagász, aki tagja az OGLE csoportnak és a Solaris projektnek, a Rosetta űrszonda küldetésének rejtelmeibe avatta be diákjainkat. Prof. Arkadiusz Berlicki csillagász pedig a Napról, a Napkitörések fokozatos fázisairól tartott izgalmas előadást. Az itt megszerzett hasznos ismereteket diákjaink a NASA honlapján található teszt kitöltésénél kamatoztathatták. A teszt sikeres megoldása után A bolygó védelmezőinek kijáró bizonyítvánnyal büszkélkedhetnek.
Az utolsó két nap a kísérletek kerültek előtérbe. A kreatív műhelyek lebilincselőek és motiválóak voltak, ahol a spagetti híd építése igazán izgalmas kihívást jelentett. Az érdekes előadásokon és kísérleteken kívül a diákok csoportbeszélgetéseken vettek részt, Kahoot vetélkedőkön mérték össze tudásukat, és nem utolsó sorban barátságokat kötöttek, betekintést nyertek más kultúrákba.
A következő projekttalálkozóra 2022 márciusában kerül sor Petrosinoban, Olaszországban.